اشتراک: مطالب | نظرات

سقط جنین در مراحل مختلف بارداری

14 نظر
سقط جنین در مراحل مختلف بارداری

اکثر کسانی که از علم پزشکی اطلاع کمتری دارند روش سقط جنین را با اصطلاح لاتین “کورتاژ” می‌شناسند و معمولاً پزشکان و پرستارانی که این کار را به‌طور غیرقانونی انجام می‌دهند اطلاعی بیشتر از این واژۀ کلی و مبهم به مراجعین خود نمی‌دهند. اما واقعیت دردناک سقط جنین را نمی‌توان در زیر پوشش این اصطلاح گنگِ علم پزشکی پنهان کرد.

روش انجام سقط جنین در مراحل مختلف بارداری متفاوت است. چرا که اندازۀ جنین در ماه‌های مختلف بارداری متفاوت است و برای خارج ساختن آن از رحم باید روش‌های مختلفی را اتخاذ کرد. در اینجا چهار روش کلی را که مربوط به سه ماهۀ اول و دوم و سوم بارداری است بررسی خواهیم کرد. علاوه بر آن اشارۀ مختصری نیز به قرص‌هایی شده است که در روزهای اول بارداری برای انجام سقط جنین به‌کار می‌رود.

قبل از خواندن این مطالب تذکر این نکتۀ مهم را برای خوانندگان عزیز ضروری می‌دانم. هدف از بررسی روش‌های مختلف سقط جنین در این مقالات ایجاد انزجار و هول و هراس در خوانندگان و تهییج احساسات آنان نیست. به همین منظور به‌عمد از تصاویری استفاده کرده‌ام که به صورت نقاشی این واقعیت دردناک را به‌تصویر کشیده‌ است و حتی از انتخاب برخی از نقاشی‌های موجود امتناع ورزیده‌ام. حقیقت آن است که تصاویر واقعی عمل سقط جنین بسیار هولناک‌تر از این تصاویر ساده و ابتدایی است. هدف از نوشتن این فصل آگاه ساختن خوانندگان در مورد روش‌های سقط جنین است و بس؛ آن هم به ملایم‌ترین روش ممکن.

 1. maryam hajizadeh says:

  فعلا نظري ندارم

 2. حسن سالاری says:

  روش های سقط در ماههای مختلف چگونه است

 3. Arman azarang says:

  نظرى ندارم

 4. حدیس فرامرزی says:

  chika konam ba in bache?????????

 5. احمد محمی says:

  خوب بود.ممنون

 6. ناهید says:

  به نظر من چون جنین زیر چهار ماه از نظر قران روح نداره وبه خصوص تا دو ماه اول که رویانه میدونیم که رویان فقط یه بافت سلولیه که همون اسپرم و تخمک به هم پیوسته اند هیچ اشکالی نداره یه زن و مرد که امادگی بچه دار شدنو ندارند و ناخواسته بود سقطش کنند.

 7. محسن says:

  ok

 8. المیرا قاسمی says:

  من که مطلبی از روش های سقط جنین در سه ماهه اول بارداری ندیدم که بخوام نظر بدم. خواهشاً این روش ها را ارائه بفرمائید تا بتونم نظرم را بدهم
  با تشکر

 9. لیلا صیاد says:

  بسیار خوشحال هستم ااینکه اطلاعات ما را بالا میبرید.

 10. کریمی says:

  سلام با تشکر ازمطالب مفید سایتتون ممنونم

 11. آرش صادقی says:

  very good

نظر دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *