اشتراک: مطالب | نظرات

ماه هشتم بارداری

3 نظر
ماه هشتم بارداری

اکنون محل زندگی جنین برایش بسیار کوچک شده است و او خود را بسیار جمع می‌کند و در بعضی موارد سر خود را به‌طرف پایین می‌آورد تا رحم گنجایش او را داشته باشد. سرعت رشد بدن او اکنون به نسبت پیش کندتر است اما مغز او همچنان به رشد خود، حتی بعد از تولد ادامه می‌دهد.

در این مرحله رنگ چشم جنین ممکن است آبی به‌نظر برسد زیرا رنگ‌دانه‌های آن در تماس با نور خورشید است که رنگ اصلی خود را نشان می‌دهند.

جنین از طریق سیستم ایمنی و دفاعی بدن مادر، نسبت به بسیاری از عفونت‌ها مصونیت حاصل می‌کند. پادتن‌های محافظ موجود در خون مادر از طریق جفت به جنین منتقل می‌شوند و این مصونیت تا ماه‌ها بعد از تولد در بدن نوزاد برقرار می‌ماند تا زمانی که خود او بتواند میزان مقاومت خود را نسبت به بیماری بالا ببرد.

تا قبل از سال ۲۰۰۷ در امریکا سقط جنین تا قبل از زایمان و حتی در مرحلۀ زایمان زیر نظر پزشک معالج مجاز بود. بسیاری از گروه‌های طرفدار سقط جنین، انتخابِ نگه داشتن یا از بین بردن جنین را “حق” مادر می‌دانند و معتقدند که مادر به‌عنوان یک فرد در اجتماع حق دارد برای بدن خود تصمیم بگیرد که با آن چه کند. جینا جیسون دختر جوان مسیحی است که مادرش در مرحلۀ زایمان می‌خواست او را سقط کند و به‌طرز عجیبی زنده ماند. او که اکنون از مخالفان سرسخت سقط جنین است چنین می‌گوید: «مادر من فکر می‌کرد که انتخاب او در مورد سقط جنین تنها به او مربوط است. اگر سقط جنین صرفاً مسألۀ حفظ حق و حقوق زنان است پس حفظ حق و حقوق من چه می‌شود؟»

  1. زینب says:

    جالب بود

  2. زيبا سليمان پوري says:

    خيلي عالي توضيح دادين فقط در مورد غذاها هم توضيح بدين

  3. ﺧﻴﻠﻲ ﺯﻳﺎﺩ ﻣﺘﺸﻜﺮﻡ اﺯ ﻣﻬﻠﻮﻣﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺑﺎﺭﺩاﺭﻡ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻣﻌﻠﻮﻣﺎﺕ اﺯ اﻳﻦ ﺳﺎﻳﺖ ﻣﻴﮕﻴﺮﻡzelaikhabasir@gmail.com

نظر دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *